CO A PROČ?

Přibližně dvacet let jsem fungoval jako krizový manager a restrukturalizoval velké firmy v problémech. Mou silnou stránkou je klid a odolnost v jakékoli situaci. Celý život jsem se držel faktů, čísel a dat a snažil se o černobílé vidění v náročných situacích, abych se uměl rychle rozhodovat. Dnes, na prahu padesátky, mám svůj postoj obohacený o velmi silné spirituální zážitky, kdy mi bylo opakovaně dopřáno vidět za oponu a pochopit koloběh světa bez jakéhokoli prostoru pro pochybnosti. A tahle zkušenost mi ještě více pomohla v ukotvení mé mise, ale také mentální stability a odolnosti. Snažím se tedy kombinací obou pohledů - toho postaveného na faktech a toho spirituálního - dávat strukturu a jednoduchou formu pravidlům a postupům, jak být nezlomný, jak zvládat těžké situace a jak jít vytrvale na cestě vzhůru a dopředu. 

Nedávno jsem dokončil svou misi ve startupu Woltair, což je šestá nejrychleji rostoucí tech. platforma v CEE rychle expandující za hranice se službami v oblasti zelené energie. Předtím jsem pracoval s miliardáři z první české pětky a dělal pro ně zajímavé projekty, jako například ozdravení největšího zpracovatele masa a uzenin - Kosteleckých uzenin, prodej největšího e-commerce hráče MallGroup společnosti Allegro, ozdravení druhého největšího maďarského telco operátora Telenor pro PPF Petra Kellnera atd.

A protože jsem zjistil, že napříč různými odvětvími fungují pro řízení změn, mentální odolnost a stabilitu vlastně stále stejná pravidla, která se nakonec dají velmi dobře aplikovat i v osobním životě, rozhodl jsem se tyto principy a přístupy strukturovat do metodiky GRANITREE postavené na vybalancovaném trojúhelníku STABILITA - MISE - RŮST. A také jsem vše sepsal do knihy plné praktických postupů pod hlavičkou DÁLNICE DO BOHNIC, prozatím díl I. - N E Z L O M N Í.

Je mi sice skoro padesát, ale miluju adrenalinové a rychlé sporty - downhill, snowboard, hory a díky báječnému synovi i třeba cliff diving, takže o zábavu a úrazy je nonstop postaráno:). A protože jsem se rozhodl dokázat, že cokoli lze měnit bez ohledu na podmínky a dispozice, rozhodl jsem se zúčastnit se a dokončit závod světové soutěže Ironman 2025. Aktuálně je můj rok tedy nabitý přípravou, kterou průběžně sdílím na stránce www.iron50plus.